Home Kosztorysowanie robót budowlanych

Kosztorysowanie robót budowlanych

Zakończono rekrutację i ustalanie listy uczestników ostatnich dodatkowych edycji szkolenia „Kosztorysowanie robót budowlanych”.

Szkolenie ma na celu zdobycie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu kosztorysowania robót budowlanych, instalacyjnych i liniowych. Ma także przybliżyć zadania stojące obecnie przed nowoczesnym kosztorysantem oraz nauczyć wykonywania kosztorysów przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania wykorzystywanego w kosztorysowaniu.

Termin ostatnich edycji: 09-10.2015

Liczba edycji: 8 +1

• Obowiązujący stan prawny z zakresu kosztorysowania w tym ustawa o zamówieniach publicznych,
  • Wartość Kosztorysowa Inwestycji – wstępny budżet inwestycji,
  • Metody kosztorysowania robót budowlanych,
  • Sposoby wykonania kosztorysów inwestorskich i ofertowych,
  • Wspomaganie procesu kosztorysowania oprogramowaniem komputerowym służącym do obliczania Wartości Kosztorysowej Inwestycji – program FOBOS WKI,
  • Wspomaganie procesu kosztorysowania oprogramowaniem komputerowym służącym do sporządzania kosztorysów - program Zuzia 9.

• Przedsiębiorcy budowlani,
  • Kosztorysanci,
  • Rzeczoznawcy majątkowi,
  • Inwestorzy publiczni i prywatni,
  • Deweloperzy,
  • Osoby zainteresowane kalkulacją kosztów w budownictwie.

Uczestnik szkolenia uzyska umiejętność samodzielnego wykonywania prostych kosztorysów budowlanych oraz czytania kosztorysów.
Uzyska również wiedzę dotyczącą aktualnych przepisów prawnych dotyczących kosztorysowania oraz metod jego sporządzania, a także baz normatywnych i cenowych wykorzystywanych w kosztorysowaniu.

• Rola kosztorysanta w procesie inwestycyjnym. Aktualny stan prawny dotyczący kosztorysowania. Podstawy i metody sporządzania kosztorysów – 4W
  • Zamówienia publiczne na roboty budowlane – 4W
  • Układ i treść kosztorysu. Kalkulacja narzutów i kosztów zakupu. Rodzaje kosztorysów – 4W
  • Zasady normowania robót budowlanych. Bazy normatywne i cenowe – 4W
  • Program funkcjonalno-użytkowy. Wartość Kosztorysowa Inwestycji – omówienie – 4W
  • Wartość Kosztorysowa Inwestycji - program komputerowy FOBOS WKI– 4L
  • Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – 4W
  • Przedmiarowanie robót budowlanych – 4W
  • Kosztorys inwestorski w zamówieniach publicznych – 4W
  • Kosztorys ofertowy – 4W
  • Omówienie programu kosztorysowego Zuzia 9 – 4L
  • Opracowanie kosztorysów w programie Zuzia 9 - budownictwo kubaturowe – 4L
  • Opracowanie kosztorysów w programie Zuzia 9 - roboty instalacyjne – 4L
  • Opracowanie kosztorysów w programie Zuzia 9 - roboty liniowe – 4L
  • Rozliczanie robót budowlanych, waloryzacja wynagrodzenia z roboty budowlane – metody – 4W

Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych z obsługi programów, które są prowadzone przed komputerem w sali komputerowej. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w poniedziałek i środę w godz. od 17:00 do 20:15.

Szkolenia odbywają się w sali komputerowej 212 w budynku głównym Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych z Politechniki Krakowskiej, specjalistów praktyków w zakresie kosztorysowania, członków Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych (SKB), rzeczoznawców kosztorysowych SKB.