Home Komputerowe wspomaganie przedmiarowania robót budowlanych

Komputerowe wspomaganie przedmiarowania robót budowlanych

Zakończono rekrutację i ustalanie listy uczestników ostatniej III edycji szkolenia „Komputerowe wspomaganie przedmiarowania robót budowlanych” rozpoczynającego się 14.04.2015 r. Osoby, których nie mogliśmy zakwalifikować z powodu nadmiaru zgłoszeń prosimy o rozważenie możliwości wyboru innego kursu, organizowanego w ramach projektu i rejestrację na liście kandydatów.

Szkolenie ma na celu zdobycie umiejętności sporządzania przedmiarów robót z wykorzystaniem wspomagania komputerowego. Bazą dla na podstawie usystematyzowanej wcześniej wiedzy z zakresu przedmiarowania robót przedmiarowania robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych.

Termin kolejnej edycji: ostatnia edycja

Wprowadzenie do zagadnienia przedmiarowania. Zasady przedmiarowania robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych. Podstawowe zagadnienia pracy z dokumentacją projektową w formie elektronicznej w programach CAD. Przykłady przedmiarów robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych sporządzane na podstawie dokumentacji elektronicznej w programie komputerowym.

• kosztorysanci budowlani,
  • kierownicy budów, inżynierowie budów, inspektorzy nadzoru inwestorskiego,
  • projektanci,
  • rzeczoznawcy majątkowi,
  • przedsiębiorcy budowlani
  • inwestorzy publiczni i prywatni,
  • deweloperzy,
  • wszystkie osoby zainteresowane problematyką przedmiarowania i analiz ilościowych robót budowlanych.

Znajomość zasad przedmiarowania robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych.
Umiejętność pracy z dokumentacją projektową w wersji elektronicznej w zakresie niezbędnym do przedmiarowania robót budowlanych.
Umiejętność opracowania przedmiarów robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych z zastosowaniem wspomagania komputerowego.

WYKŁADY 10 godz. (1 grupa wykładowa 24 słuchaczy):

• Wprowadzenie do przedmiarowania robót budowlanych.
  • Omówienie tradycyjnych zasad przedmiarowania robót ziemnych, ogólnobudowlanych.
  • Omówienie tradycyjnych zasad przedmiarowania robót instalacyjnych oraz sieci zewnętrznych.
  • Omówienie tradycyjnych zasad przedmiarowania robót drogowych.
  • Nowoczesne metody przedmiarowania robót budowlanych.
  • Test końcowy.

LABORATORIA 30 godz. (2 grupy laboratoryjne po 12 słuchaczy):

• Wprowadzenie do pracy z oprogramowaniem typu CAD.
  • Podstawowe zagadnienia pracy z dokumentacją projektową w formie elektronicznej w programach CAD.
  • Wprowadzenie do programu do komputerowego wspomagania przedmiarowania MetriCAD.
  • Przedmiar robót i przedmiarowanie w programie ZUZIA.
  • Komputerowe przedmiarowanie robót ziemnych i ogólnobudowlanych.
  • Komputerowe przedmiarowanie robót instalacyjnych i sieci zewnętrznych.
  • Komputerowe przedmiarowanie robót drogowych.
  • Wymiana danych między programem MetriCAD i ZUZIA.

WYKŁADY (10 godz. - 1 grupa wykładowa 24 słuchaczy) obejmujące wprowadzenie do problematyki przedmiarowania robót budowlanych oraz omówienie zasad przedmiarowania robót ziemnych, ogólnobudowlanych, instalacyjnych, sieciowych oraz drogowych.

LABORATORIA KOMPUTEROWE (30 godz. 2 grupy laboratoryjne po 12 słuchaczy) przykłady praktycznych zastosowań programu do komputerowego wspomagania przedmiarowania robót budowlanych.

Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej (budynek główny) ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków,
Zakład Technologii i Organizacji Budownictwa (L-31),
Wykłady: sala 212 (sala Zakładu L-31),
Laboratoria: sale 212 i 218 (laboratoria komputerowe Zakładu L-31),
Sprzęt: 24 stanowiska komputerowe z oprogramowaniem, rzutnik multimedialny, laptop dla prowadzącego zajęcia.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych z Politechniki Krakowskiej, specjalistów praktyków w zakresie kosztorysowania, członków Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych (SKB), rzeczoznawców kosztorysowych SKB.