Home Monitorowanie i prewencja stanu BHP w przedsiębiorstwie budowlanym

Monitorowanie i prewencja stanu BHP w przedsiębiorstwie budowlanym

Zakończono rekrutację i ustalanie listy uczestników ostatniej VI edycji szkolenia rozpoczynającego się 17.03.2012 r.
Osoby, których nie mogliśmy zakwalifikować z powodu nadmiaru zgłoszeń prosimy o rozważenie możliwości wyboru innego kursu, organizowanego w ramach projektu i rejestrację na liście kandydatów.

Zakres tematyczny szkolenia daje możliwość zdobycia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pracy i zarządzania nim na placu budowy, nabycia umiejętności w sporządzaniu planu „bioz” i szacowaniu ryzyka zawodowego.

Termin rozpoczęcia kolejnej edycji: Zakończono rekrutację na ostatnią VI edycję kursu.

Stan prawny bhp w Polsce, regulacje prawne.
Analiza wypadkowości i przyczyn powstawania wypadków.
Charakterystyka placu budowy w aspekcie zagrożeń.
Wymogi dotyczące bezpiecznych warunków pracy, działania korygujące.
Dokumentacja bhp, ocena ryzyka zawodowego, sporządzanie planu „bioz”.
Systemowe ujęcie zarządzania bezpieczeństwem pracy.

Pracownicy branży budowlanej (wykonawstwo, projektowanie) mikro, małych, średnich i dużych firm, w szczególności kierowników budów, kierowników robót i mistrzów budowlanych.

Świadectwo ukończenia szkolenia, materiały szkoleniowe, program komputerowy pomocny przy sporządzaniu planu „bioz”.

• Stan prawny i normalizacja bhp w Polsce – 6W.
  • Wypadkowość na placu budowy – 10W.
  • Charakterystyka placu budowy w aspekcie zagrożeń bezpieczeństwa pracy – 10W.
  • Organizacja i metody kształtowania bezpiecznych warunków pracy na placu budowy – 10W.
    • Wymogi dotyczące bezpiecznych warunków pracy.
    • Wymagania dla pomieszczeń i urządzeń higieniczno – sanitarnych.
  • Ocena ryzyka zawodowego – 6W.
  • Dokumentacja bhp – 6W.
  • Sporządzanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (bioz) – 14Ć.
  • Bezpieczeństwo pracy w systemowym ujęciu zarządzania przedsiębiorstwem – 4W.
  • Monitorowanie stanu bhp – 6W.

Zajęcia wykładowe i ćwiczenia komputerowe w 12 osobowych grupach.

Sala komputerowa z 12 stanowiskami.

Wykładowcy Instytutu Zarządzania w Budownictwie i Transporcie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.