Home Przedmiarowanie, kosztorysowanie i rozliczanie kosztów budowy

Przedmiarowanie, kosztorysowanie i rozliczanie kosztów budowy

Zakończono rekrutację i ustalanie listy uczestników ostatniej dodatkowej X edycji szkolenia „Przedmiarowanie, kosztorysowanie i rozliczanie kosztów budowy” rozpoczynającego się paździrniku 2015 r.

Szkolenie ma na celu ugruntowanie wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych w obszarach przedmiarowania, kosztorysowania oraz rozliczania robót budowlanych. Szczególny nacisk położony jest na zastosowanie komputerowego wspomagania w opracowywaniu przedmiarów robót, kalkulacji kosztorysowej w budownictwie i rozliczaniu robót budowlanych. Praktyczne zajęcia w laboratoriach poprzedzone są wprowadzeniem teoretycznym pozwalającym ugruntować wiedzę uczestników szkolenia w trzech wymienionych obszarach.

Długość szkolenia: 60 godz. (w tym 30 godzin wykładów i 30 godzin laboratoriów)
Termin ostatniej edycji: październik 2015

Liczba edycji: 9+1

• Przedmiarowanie robót budowlanych,
  • Komputerowe wspomaganie przedmiarowania,
  • Kosztorysowanie robót budowlanych,
  • Komputerowe wspomaganie kosztorysowania,
  • Rozliczanie robót budowlanych,
  • Komputerowe wspomaganie rozliczania robót budowlanych.

• Przedsiębiorcy budowlani,
  • Kosztorysanci,
  • Wykonawcy robót budowlanych,
  • Projektanci,
  • Inwestorzy publiczni i prywatni,
  • Deweloperzy,
  • Osoby zainteresowane problematyką kosztów w budownictwie.

Uczestnik szkolenia ugruntuje i usystematyzuje wiedzę w zakresie zasad i metod przedmiarowania, kosztorysowania i rozliczania robót budowlanych. Uczestnik nabędzie lub poszerzy umiejętności wykorzystywania oprogramowania w obszarach przedmiarowania, kosztorysowania i rozliczania robót budowlanych. Znajomość programów komputerowych umożliwi pełniejsze wykorzystanie możliwości przez nie oferowanych w praktyce zawodowej, a przede wszystkim sprawniejszą i szybszą pracę.

• Przepisy prawne i zasady środowiskowe kosztorysowania - W
  • Prawo zamówień publicznych - W
  • Metody kalkulacji i składniki kalkulacyjne - W
  • Podstawy rzeczowe, techniczne i finansowe kosztorysowania - W
  • Przedmiarowanie robót budowlanych - W
  • Komputerowe wspomaganie przedmiarowania robót budowlanych – program MetriCAD - W
  • Omówienie rodzajów kosztorysów
  • Komputerowe wspomaganie kosztorysowania robót budowlanych – program Zuzia 10 - W
  • Rozliczanie robót budowlanych - W
  • Komputerowe wspomaganie rozliczania robót budowlanych – program BudIN - L

Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów oraz ćwiczeń laboratoryjnych (praca przy komputerze w sali komputerowej). Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki w godz. od 17:00 do 20:15.

Szkolenie odbywa się w salach dydaktycznych budynku głównego Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w Krakowie.

Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych z Politechniki Krakowskiej oraz specjalistów w zakresie przedmiarowania, kosztorysowania oraz rozliczania robót budowlanych spoza PK, w tym także członków Stowarzyszenia Kosztorysantów Budowlanych.